دوشنبه 29 دي 1399  
 
..
فاطمیه
فاطمه(س) محور عالم است و ما باید سبک زندگی خود را براساس رفتار آن حضرت تنظیم کنیم استاد حوزه علمیه گفت: فاطمه(س) محور عالم است و ما باید سبک زندگی خود را براساس رفتار و سبک و سیره زندگی آن حضرت تنظیم کنیم
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) حجت الاسلام والمسلمین خشنودی در مراسمی به مناسبت ایام فاطمیه در مؤسسه آموزش عالی معصومیه خواهران گفت: براساس روایتی که نقل شده پیامبر (ص) فرمود اگر فاطمه(س) نبود نه علی(ع) و پیامبر(ص) و نه افلاک و آسمان‌ها بودند. بنابراین باید همه سبک زندگی و سکنات و سخنان خود را با یاد و نام آن حضرت تنظیم کنیم.
نخبه تبلیغی دفتر تبلیغات سالامی افزود: در شرح زندگی عبدالحسین بُرونسی بیان شده که گاهی اوقات مشکلاتی برای ایشان ایجاد می شد که بعد مدتی متوجه می‌شود که خود حضرت زهرا در این مرحله زندگی او دستش را گرفته بود. این نتیجه انس با حضرت زهرا(س) و توسل به ایشان در طول زندگیش بود.
حجت الاسلام والمسلمین خشنودی اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرموده‌اند که من رزق سالانه کشور را از ایام فاطمیه می‌گیرم زیرا آن حضرت محور عالم خلقت است؛ مرحوم آیت الله بهاءالدینی فرمود: که همه قفل‌های عالم با چند چیز قابل بازشدن است که یکی از آنها قرائت حدیث کساء است؛ محوریت حدیث کساء این است که باید همه چیز را حول محور آن حضرت تنظیم کنیم.
ایشان بیان کرد: در حدیث  کساء فرموده که خلقت عالم و گردش آسمان و زمین و نوربخشی خورشید و ماه همه به خاطر محبت 5 تن است؛ هر کسی که محبت فاطمه را در دل دارد در چندین جا به درد او خواهد خورد که کمترین آن قبر است؛ گول حرف برخی را نخوریم که می‌گویند چرا اینقدر مجلس عزا می‌گیرید؛ راه میانبر برای موفقیت ما همین است.
حجت الاسلام خشنودی اضافه کرد: حاج قاسم زندگی خود را به حضرت زهرا (سلام الله علیها) گره زده بود؛ وقتی قصد عملیات داشت تماس می‌گرفت که فلانی چند دقیقه‌ای روضه بخوان گریه کنم؛ شهیدحسن تهرانی مقدم وقتی قصد داشت برنامه موشکی را راه بیندازد گفت: فهمیدم اول باید به حدیث کساء توسل کنیم.

استاد حوزه اضافه کرد: امام خمینی (ره) می‌فرمود: هر کسی سه مرتبه ذکر یا مَوْلاتى فاطِمَهُ اَغیثینى را بگوید حاجتش برآورده می‌شود، محبت فاطمه صد جا که آستانترین آن قبر است به فریاد انسان می‌رسد؛ فراموش نکنیم همه جا در صفحه موبایل و خانه و در اتومبیل نام فاطمه را فراموش نکنیم؛ در روایت هم بیان شده کسی که نام دخترش را فاطمه بگذارد فقیر نمی‌شود.
نخبه تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: امام جواد(ع) خیلی نام فاطمه را صدا می‌زد و می‌فرمود گره‌گشای همه مشکلات نام مادرم زهراست و شما هم او را فریاد بزنید؛ اگر می‌خواهیم از شرور عالم در امان باشیم نام او را ببریم و با یاد و نام آن حضرت انس بگیریم که دفع بلا می‌کند؛ در روایت بیان شده که شیعیان و محبین آن حضرت بریده از آتش جهنم هستند، آتشی که کافر هر قدر آرزو می‌کند که بمیرد تا آتش او را نگیرد نمی‌میرد.
وی با بیان اینکه در روایت بیان شده که اولین نفری که وارد بهشت می‌شود فاطمه است، اظهار کرد: به ایشان گفته می‌شود که وارد بهشت شوید ولی او دغدغه شیعیان و محبین خود را دارد؛ به او گفته می‌شود، شیعیان و محبین خود را انتخاب کن و به بهشت ببر. روز قیامت به تعبیر قرآن مادر از فرزند فرار می‌کند ولی حضرت زهرا(سلام الله علیها) به یاد شیعیان خود است و به احترام فاطمه حتی برخی شیعیان گنهکار هم بخشیده می‌شوند.
این خطیب کشوری اضافه کرد: در روایت دیگری نقل شده که پیامبر(ص) می فرمود من وقتی مشتاق بهشت می شوم زیر گلوی فاطمه را می بوسم؛ هرگاه فاطمه نزد پیامبر(ص) می آمد تمام قد جلوی پای او می ایستاد و می فرمود فاطمه محور عالم است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر.

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما