يكشنبه 1 خرداد 1401  
(تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین)
نشست آشنایی با مسائل قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی» در موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) برگزار شدبه همت معاونت پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران)
نشست: «آشنایی با مسائل قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی» در موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران)
رئیس قطب تعمیق ایمان دینی دفتر تبلیغات اسلامی: محققان بویژه محققان جوان سخت نیازمند آشنایی با تحول در عرصه های مختلف پژوهش هستند
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) رئیس قطب تعمیق ایمان دینی دفتر تبلیغات اسلامی محمد تقی سبحانی در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و تجلیل از برترین های پژوهشی با تاکید به اهمیت هفته پژوهش اظهار داشت: یکی از فلسفه های روز و هفته پژوهش، آشنایی دقیق تر و دوباره نسبت به اهداف و رسالت های پژوهش است.
وی گفت: این ظرفیت برای هفتۀ پژوهش وجود دارد که این هفته به دوره های برای بازآموزی، تکمیل ظرفیت ها و مهارت های پژوهشی محققان و پژوهشگران تبدیل شود
حجت الاسلام سبحانی افزود: امیدواریم به جای برسیم که شرایطی فراهم کنیم که ایام پژوهش، ایام آماده سازی بیشتر محققان برای افق های آینده باشد.
رئیس قطب تعمیق ایمان دینی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه عرصه های پژوهش در حال نو شدن است گفت: ابزارها و روش های تحقیق در حال تغییر است. مسائل و موضوعات پژوهشی، شیوه های مسئله گزینی و نحوۀ برخورد با مسائل پژوهشی در دنیا و در کشور ما و در حوزه علمیه در حال تحول است
وی تصریح کرد: محققان به ویژه محققان جوان سخت نیازمند آشنایی با تحول در عرصه های مختلف پژوهش هستند و خوب است در ایام پژوهش تحت عنوان کارگاه ها، دوره ها و نشست‌های پژوهشی این تغییرات پژوهشی را به بدنۀ پژوهش منتقل کنیم.
در ادامه وی به تعریف پژوهش پرداخت و اظهار داشت: پژوهش، یک فرآیند خلاق روشمند، و نظام یافته برای تولید آگاهی های جدید و حل مسائل زندگی است. پژوهش یک جریان است که از یک نقطه شروع شود و به یک محصول بیانجامد.
رئیس قطب تعمیق ایمان دینی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه  فرایند پژوهش باید سه ویژگی داشته باشد افزود: پژوهش باید خلاق، روشمند و نظام‌یافته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحانی ضمن تبیین مسائل قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریانها و فرق انحرافی افزود: ما در حوزه جامعه دینی با سه دسته مسأله حوزه ناآگاهی‌ها، حوزه دانایی‌های غلط و حوزه  کاستی‌ها و آسیب‌های عملی در رفتار دینی. مواجه هستیم،
شایان ذکر است در پایان این نشست، از برترین های پژوهشی موسسه تجلیل و از نمایشگاه دستاورد های پژوهشی موسسه باز دید شد.

فايل هاي مربوطه :
برترين هاي پژوهش.pdf2.4 MB
 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما