يكشنبه 2 آبان 1400  
(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)
تقدیر از برترین‌های پژوهش موسسه آموزش عالی معصومیه (خواهران)
حجت‌الاسلام والمسلمین عشرتی:
پژوهشگر باید امانتدار، باصداقت و شجاع باشد
رئیس مؤسسه آموزش عالی معصومیه خواهران با بیان اینکه پژوهش مانند هوا برای انسان است، گفت: انسان پژوهشگر باید سختکوش، اهل جرات و جسارت، حوصله و صبر، خلاقیت و صداقت باشد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) حجت‌الاسلام والمسلمین عشرتی در نشست تقدیر از برترین‌های پژوهش موسسه، با بیان اینکه پژوهش مهمترین مقوله بشریت و امر مهمی مانند هوا برای موجود زنده است، گفت: انسان اگر بخواهد در شرایط موجود درست زندگی کند باید پژوهش داشته باشد و طبعا انسان پژوهشگر اهل تحقیق و بررسی و خلاقیت و نوآوری است. قدرت درک درست از جهان پیرامونی به انسان می دهد و پژوهشگر قدرت تحلیل و تجزیه خوبی از موضوعات اطراف خود می یابد.
وی افزود: وقتی ما در عرصه بین المللی می بینیم که رهبری، به زیبایی مسائل را تجزیه وتحلیل می کنند و دشمن شناسی دارند، ناشی از این است که اهل تحقیق و دقت هستند. انسان پژوهشگر باید سختکوش و اهل جرات و جسرت و حوصله و صبر باشد؛ اگر دقیق نباشد هر چه دیگران گفتند و در آثارشان نوشتند می‌پذیرد.
حجت السلام والمسلمین عشرتی اضافه کرد: امانتداری و صداقت هم برای پژوهشگر مهم است، اگر پژوهشگر بهره علمی از جایی برد باید صداقت و امانتداری را رعایت کند و اهل ابتکار و خلاقیت باشد، پرسشگر باشد و سؤال داشته باشد و دنبال حل آن برود و لازمه دیگر پژوهش تواضع و فروتنی در یادگیری است. پژوهشگر متکبر نمی‌تواند بهره علمی داشته باشد لذا در جامعه اثرگذار هم نخواهد بود؛ رهبری بارها در فرمایشاتشان فرمودند ما از علوم غرب و بخش‌های مفید آن استفاده می‌کنیم با اینکه ایشان در دشمن‌شناسی متبحر هستند.
حجت الاسلام و المسلمین عشرتی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: سابقه فعالیت‌های پژوهشی دفتر به چند دهه باز می‌گردد و در بین پژوهشگاه‌های کشور از نظر تعداد محققان و تعداد پژوهش مانند خورشید می‌درخشد، از چند سال قبل، قطب‌های فکری و فرهنگی هم در دفتر ایجاد شد تا به مسائل جدید و مورد نیاز جامعه بپردازد؛ امروز تحقیقات کاربردی و حل مسئله مهم است.
رئیس مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران اضافه کرد: اگر تحقیقات ما کاربردی باشد طبعا مخاطبان خاص خود را دارد چون نیاز بشر در این راستا وجود دارد؛ مؤسسه معصومیه هم دنبال تحقیقات و مسائل کاربردی هستیم تا مشکلاتی از مشکلات جامعه به خصوص در عرصه زنان و دختران مرتفع شود. اگر این پژوهش‌ها انجام شد جایگاه خود را پیدا خواهیم کرد و مبلغان در تراز ملی هم با این پشتوانه پژوهشی تربیت خواهند شد.
حجت السلام والمشسلمین عشرتی اشاره به جایگاه رای و نظر مردم در نظام اسلامی تصریح کرد: در ابتدای انقلاب برخی به امام پیشنهاد دادند که اجازه دهید چندسال از پیروزی انقلاب بگذرد سپس رفراندوم و انتخابات نسبت به نظام و قانون اساسی انجام شود ولی ایشان مخالفت کردند چون اعتقاد به رای مردم و اثرگذاری آن داشتند.
در پایان این جلسه از سه تن از پژوهشگران موفق و ممتاز در جشنواره علامه حلی(ره) مریم‌السادات رضوی، معصومه ستوده آرانی و برترین دفاعیه سطح 4 تفسیراین موسسه فریده پیشوایی، تجلیل شد. 

 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما