طلبه نوشت
شنبه 14 تير 1393 بانوی کرامت
با کدام سلام محقّر به پیشگاه تو بیایم؟
 
از کدام کوچة کوچک به زیارت‌نامة کرامت تو قدم بگذارم؟
کدام را می‎پسندی که به پای آیه های نجابتت بریزم: دل عاشق را؟ دیدگان منتظر را؟ یا دستان برآمده به ستایش را؟
 
سال‎هاست که می‎خواهم برای تو بگویم. از تو، به تو بگویم. امّا هر بار می‎دیدم آن‎قدر به من نزدیکی و بی‎فاصله که گفتنِ خود را گم می‎کردم. می‎دیدم که من در «تو» زندگی می‎کنم؛ من در «تو» نفس می‎کشم.
هر صبح بر زورق شبنم زدة تلاوتم می نشستم و به دریای لایتناهی عظمت تو سری می‎زدم، امّا هیچ کرانه ای پدیدار نمی گشت؛ که تو متّصل به اقیانوسی. بی پایان ترین عظمت های هستی، تو را بی پایان خوانده اند.
نشانی نوازش خانة تو را آن‎ها به ما داده‌اند. وگرنه ما کجا و نوشیدن جام معرفت تو؟ ما کجا و درک حضور هر لحظه و هر کجای تو؟!
امّا با این همه، بگذار بگویم؛ بانوی عُشّ آل محمّد(صلی الله علیه و آله )! بگذار بگویم که هر فاطمیّه، ضریحت را به نیابت زیارت قبلة مخفی یاس ها، با در و دیوارانه‎ترین اشک هایم شست‌وشو می‌دهم. بگذار بگویم که ضریح تو را به نام بانوی غریب دمشق جرعه جرعه سر می کشم و تمام تشنگی‌های کربلایی ام گُر می گیرند.
در پس هر دلتنگیِ خراسانی،«کَمَن زارَنی» دلداری‎ام می‎دهد و به سوی تو می‎کشانَدَم و بعد در جا به جای حرمت مکرّر «فَلَهُ الجنّه» را تحریر می‎کنم: بر ایوان آینه‎ات، وقتی با آشناترین واژه‎ها سلامت می‎کنم؛ درست در میان چارچوب در، وقتی امیدوارانه اذن دخول می‎طلبم؛ و از همه دل‎نشین‎تر وقتی سر سودایی بر خنکای مشبّک ضریح فرود می‎آید و دو چشم منتظر، از فراسوی گلدان‎ها و ترمه‎ها و فاصله‎ها و فاصله‎ها تو را می‎نگرند!
آه! بانوی کرامت‎ها و نجابت‎ها!دست های بی پناهم را به موازات بیت النّور ت به عروج فراخوان. فانوس رنگ‎ و رو رفتة دلم را با آتش شعله ناک عشق روشن کن و گلواژة شفاعت را بر حنجرة این چکاوکِ خسته از فریاد، جان نواز، بباران!
1. مَن زارَها کَمَن زارَنی: امام رضا(علیه السلام ).
 
2. من زار عمّتی بِقُم فَلَهُ الجنّه: امام جواد (علیه السلام ).
3. محلّ عبادت حضرت معصومه (سلام الله علیها ) در قم.
نظیفه سادات موذن - سطح 3
 
امتیاز دهی
 
 


          اطلاعات تماس
نشانی: قم - بلوار امین - سه راه سالاریه - به طرف میدان ارتش

تلفن : 321160 (025)

نمابر: 32909660 (025)
   خدمات
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما